Angličtina

 

 

 

 

 

Příští lekce:


8. lekce - 15.2.2021 (kuřátka), 16.2. (včeličky)

Přivítání na písničku "Hello, hello", učení nových slovíček pomocí obrázků a opakování slovíček z minulé hodiny. Cvičíme "Head, Shoulders, Knees and Toes", "Five little monkeys". Zahráli jsme si hru "Looking and find colour". Učili jsme se novou písničku s pohybem "If you happy". Na závěr jsme se rozloučili s písničkou "Bye, bye".

Podklady na procvičování


7. lekce - 18.1.2021 (kuřátka), 19.1. (včeličky)

Přivítání jako každou lekci na písničku "Hello, hello". Cvičení na písničky "Head, Shoulders, Knees & Toes", "Five little monkeys". Kontrola domácích úkolů. Opakování slovíček z minulých lekcí - barvy, rodina, zima. Učení nových slovíček "Clothes" - pomocí obrázků. S dětmi jsme se učili říkat, co máme na sobě a jakou má barvu naše tričko a kalhoty. Nakonec jsme si společně zahráli na hrací zvonečky písničku "Twinkle, twinkle, little star".

Podklady na procvičování


6. lekce - 4.1.2021 (kuřátka), 5.1. (včeličky)

Přivítání písničkou "Hello, hello". Cvičení na písničky "Head, Shoulders, Knees & Toes", "Five little monkeys". Učení nových slovíček na téma Zima. Opakování slovíček z předchozích lekcí - Moje rodina, Barvy, Čísla. Rozloučení písní "Bye, Bye".

Podklady na procvičování


5. lekce - 21.12.2020 (kuřátka), 22.12. (včeličky)

Přivítání na písničku Hello, hello!, rozpohybování na písničku Head, Shoulder, Knees & Toes.
Učení nových slovíček (Vánoční téma) a opakování slovíček z minulých hodin.
Pouštění vánočních písní 1. We wish you a Merry Christmas, 2. Little Snowflake.
Na úplný konec hodiny si děti vytvořily vánoční stromeček z barevných proužků, které si nastříhaly dle potřeby. Při této aktivitě jsme si společně zopakovali barvy.

Slovíčka, Úkol


4. lekce - 7.12.2020 (kuřátka), 8.12. (včeličky)

Přivítání na písničku "Hello. Hello", zopakování starých slovíček a nácvik nových (barvy a čísla 6-10) zábavnou formou - hry "Clap, Clap, Clap" a " Find a colour". Procvičení s pohybem - píseň "Five little monkeys", na závěr rozloučení s písní "Bye, Bye".

Slovíčka, Úkol


3. lekce - 23.11.2020 (kuřátka), 24.11. (včeličky)

S dětmi jsme se přivítali písničkou a tanečkem  "Hello Hello! Can You Clap Your Hands?". Zopakovali si slovíčka z předešlých dvou lekcí. Pro některé děti to bylo nové, jelikož minule nebyly. V této lekci jsme se učili čísla 0 - 5, ale většina dětí počítání už znala. Dále jsme se učili slovíčka částí těla (hlava, ramena, kolena, ruce, oči,...). Při písničce "Head Shoulder Knees and Toes" jsme si pořádně zacvičili. Dětem se cvičení podle písničky líbilo. Nakonec jsme se opět rozloučili písničkou "Bye bye GoodBye". Příště se děti budou učit čísla 6 - 10 a barvy.

Podklady pro opakování


2. lekce - 9.11.2020 (kuřátka), 10.11. (včeličky)

Na začátek lekce jsme se přivítali písničkou a tanečkem "Hello Hello! Can You Clap Your Hands?". Zopakovali jsme slovíčka z první lekce. Téma hodiny - Rodina. Ukazovali jsme si obrázky členů rodiny a říkali si slovíčka. Děti byly šikovné :-) a naučily se to velice rychle. Procvičili jsme si odpovědi na otázku "Who is this?" opět celou větou. Odpověď dětí byla vždy "This is a ...". Nakonec jsme se rozloučili opět písničkou a tanečkem "Bye bye GoodBye".

Slovíčka + úkol

Podklady pro úkol


1. lekce - 12.10.2020 (kuřátka), 10.11. (včeličky)

V první lekci jsme se seznámili, naučili se odpovědět na otázku "What is your name?" Děti jsou vedené k odpovědi celou větou "I am ....". Na koberci v kroužku jsme si zahráli hru - "Vytleskávání jmen". Naučili se potřebná anglická slovíčka pomocí obrázků a na závěr zahráli hru "Find a boy/girl/friend" .

Slovíčka

Úkol - vybarvení