MATEŘSKÁ ŠKOLA BERUŠKA

 

Opravy během léta

Čas uběhl jako voda, prázdniny skončily a my jsme se ve školce zapojili opět do pracovního procesu. Přes prázdniny nám školka zase o něco zkrásněla – ve všech třídách se vyměnilo osvětlení, ve dvou třídách se nově vymalovalo a položilo se nové linoleum a na školní zahradě se udělal nový potah venkovních schodů u vstupu na zahradu. Paní učitelky přivítaly děti s úsměvem v krásně vyzdobených třídách a doufají, že i letos všechny děti, hlavně ti nejmenší – 2,5 letí, kratičké odloučení od svých nejbližších zvládnou a budou ze školky odcházet brzy bez jediné slzičky a s úsměvem na tváři.

 

soutěž s Domestos

     V letošním školním roce nás ve školce čekají nové akce, o kterých bychom Vás rádi již v tomto čísle informovali. Přihlásili jsme naši MŠ do soutěže s čistícími prostředky „Domestos“ o peněžní ceny, která probíhá od září do prosince. Prosíme rodiče i známé, kdo by nám chtěl pomoci k výhře, zapojte se s námi do soutěže – bližší informace naleznete na stránkách MŠ Beruška (www.msberuska-chlumec.cz) i v šatnách u jednotlivých tříd. Z výhry bychom rádi vylepšili
prostředí naší školky nebo přikoupili nějaký zajímavý hrací prvek na naší školní zahradu. V minulých letech, kdy se nám podařilo zvítězit, jsme upravili šatny v MŠ, na školní zahradu jsme pořídili novou skluzavku, vzduchovou trampolínu a mlhoviště, nebo jsme si mohli pořídit spoustu různých čistících prostředků, této značky, do MŠ. V návaznosti na loňský projekt „Rodina spolu, kdy rodiče společně s dětmi plnili různé úkoly po celý rok a soutěžili o spoustu krásných cen – zahajujeme letos nový projekt nazvaný „Zdravá školka„, v jehož rámci budeme děti učit zásady zdravého stravování a stolování.Děti se budou mít možnost seznámit s různými druhy potravin všemi smysly, budou se podílet na přípravě pokrmů, učit se prostírat stůl apod. Na webových stránkách školky MŠ Beruška je projekt k nahlédnutí a budete zde pravidelně informováni o průběhu celého projektu. V letošním školním roce bude vést logopedii pro město Chlumec nad Cidlinou místo p. učitelky Mgr. Bc. et Bc. Petry Vidnerové nová posila našeho pedagogického sboru, logopedka Mgr. Renata Hlaváčková. Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 776 320 749. Logopedie bude probíhat v prostorách MŠ Beruška. 

     A už se tedy všichni těšíme, co nám ten letošní rok přinese.

 

Krásné dny začínajícího podzimu vám přejí děti a kolektiv MŠ Beruška

Zdraví vás kolektiv MŠ Beruška