CO NÁM PŘINESL LISTOPAD?

Listopadové akce v Mateřské škole Beruška jsme zahájili Retro vánočním fotografováním všech dětí v naší školce. Děti se fotily v dobových kostýmech s dobovými hračkami.

V polovině listopadu zahájila vánoční dílny třída Kuřátka. Děti si s rodiči vyrobily andílky z keramické hlíny. Nejmenší děti ve třídě Berušky vyráběly s maminkami papírové zvonečky, které si barevně ozdobily. Třída Sluníčka vyráběla s rodiči vlněné vánoční stromečky. Ve třídě Koťátka se také vyráběl vánoční stromeček. Rodiče s dětmi na šablonu lepili kávová zrna. Vánoční dílny zakončila třída Včeličky, kde se tvořil papírový sněhulák a vánoční andílek. 

Dne 20. 11. 2017 byl zahájen plavecký kurz, který je pořádán pro předškolní děti. Spolu s Mateřskou školou Převýšov jezdíme do plaveckého bazénu v Pardubicích. Na první lekci se děti seznámily s přidělenými instruktory, kteří je seznámili s pravidly správného a bezpečného chování v prostorách okolo bazénu. Po seznámení s pravidly byla pro děti připravena rozcvička, při které se děti zahřály a protáhly. Po rozcvičce si již děti mohly sednout na okraj bazénu, kde se postupně sbližovaly s vodou pomocí básniček doprovázených pohybem. Postupně je instruktoři lákali více do vody jednoduchým cvičením. Na konci lekce se děti už lehce pohybovaly ve vodě bez jakéhokoliv strachu. 

Divadlo Matýsek k nám přijelo s pohádkou „O vykutáleném štěstí“, která poutavým způsobem ukázala dětem, jak se lenost a zlobení nevyplácí. V pohádce vystupovali dva skřítci, kteří se starali o strom Kostičkovník, který plodil kouzelné kostky. Leností jednoho skřítka se děj zkomplikoval a na stromě se usadil zlý Smůlák. Skřítci se proto vydali hledat Štěstěnu, která jim pomohla Smůláka vyhnat. Líný skřítek byl poučen a v pohádce dobro zvítězilo.

Ve dnech 22. – 24. 11. 2017 proběhla v naší školce Vánoční výstava výrobků dětí, rodičů a zaměstnanců mateřské školky. Na výstavě bylo k vidění spousta rukodělných výrobků, např. keramické svícny, háčkovaná zvířátka, adventní věnce, perníčky a další. 

V pátek 24. 11. 2017 jsme s dětmi rozsvítili vánoční stromeček před naší školkou. Děti si zazpívaly koledy, přednášely říkanky a všichni společně jsme zavolali na Ježíška. Na výzdobě stromečku se podílely všechny třídy naší mateřské školy. 

A co nás čeká v měsíci prosinci? No přeci Barbora, čerti a Mikuláš, besídky a hlavně Ježíšek, na kterého se děti moc těší. Tak všem dětem i jejich rodičům a prarodičům hlavně hodně zdraví a štěstí.

Krásné a pohodové Vánoce Vám přejí děti a kolektiv MŠ Beruška

Zdraví vás kolektiv MŠ Beruška