Domácí velikonoční školka

"Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný. Nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný."

 

VESELÉ A BAREVNÉ VELIKONOCE V BERUŠCE

Rok s rokem se sešel a máme tu zase Velikonoce. Všem se nám určitě v hlavě vybaví maminky, babičky, tetičky a dívky prchající před koledníky. Všichni se těší na barvení vajíček či velikonoční výzdobu. Každý vnímá Velikonoce jinak. Někdo je vnímá jako křesťanské svátky, kterými končí půst, jiný zase jako vítání jara. Letošní jaro je to, jak víte, všechno jinak. Často kolem sebe slýcháme, že to nebude ono, že to nemá cenu, že na svátky nemáme náladu.

Přesto všechno si pojďme vytvořit Velikonoce veselé, barevné a pestré. Přinášíme vám několik námětů na tvoření i přemýšlení.

Pokud se vám podaří vytvořit něco pěkného, zajímavého, můžete nám své výtvory vyfotit a poslat na emailovou adresu MŠ - ms@msberuska-chlumec.cz

Nezapomeňte se také občas podívat na aktuality v jednotlivých třídách, kam vám paní učitelky také posílají menší vzkazy!

Předškoláci dostávají své úkoly na distanční výuku individuálně, každý až do domu :-) a úkoly zde na webových stránkách jsou pro všechny děti. Samozřejmě si každý vyberte to, co se vám líbí, co vaše děti zvládnou, menším dětem určitě pomůžete.

Tak hodně zábavy!

POVÍDÁNÍ A ZPÍVÁNÍ

Říkadlo s pohybem, Hody, hody, Velikonoční koledy, Vyprávějte si, Zazpívejte si

TVOŘENÍ A MALOVÁNÍ

Náměty na tvoření 1, Náměty na tvoření 2, Slepička, Stojánek na vajíčko

CHYTRÉ HLAVIČKY

Počítání-mladší děti, Najdi cestu kuřátku, Počítání, Puzzle, Slepička-labyrint, Vybarvi stejná vajíčka

OMALOVÁNKY A GRAFICKÉ CVIKY

Grafomotorika - kuřátka, Grafomotorika - spirála - starší děti, Omal.1, Omal.2, Omal. 3, Omal.4, Omal.-vajíčko, Omal. vajíčko1

Krásné jarní dny přeje kolektiv MŠ Beruška

22.03.2021 v 22:24